Для батьків


                             Анкета для батьків
    
1.ПІБ дитини ____________________________________________________
2.Дата народження _______________________________________________

3.Домашня адреса, телефони ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
4.Дані про батьків (ПІБ,  місце роботи, посада):
МАТИ_____________________________________________________________ _________________________________________________________________
БАТЬКО___________________________________________________________ _________________________________________________________________
5.Соціальний стан родини :
а) повна;                             г) дитина під опікою;
б) неповна;                         д) дитина інвалід;
в) малозабезпечена;          е) багатодітна;
є) учасники АТО.

6.Хронічні захворювання, відхилення в органах зору, слуху, дефекти мовлення, алергія, інші особливості (не сприйняття продуктів харчування)___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________




7. Чи є питання та побажання вчителям? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Дякую Вам за відверті відповіді, які Ви дали на питання анкети


                                      


                                 Кілька порад батькам першокласників
З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання...

 З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання. Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. 

 Не підганяйте, розраховувати час - це ваш обов'язок, якщо ви цю проблему не вирішили ? провини дитини в цьому немає. 

 Обов'язково привчіть дитину зранку снідати. Це важливий момент у запобіганні хвороб шлунка. 

 Давайте дитині у школу бутерброд, фрукти. Вона в школі працює, витрачає багато сил і енергії. 

 Привчіть дитину збирати портфель напередодні ввечері. Перевірте, чи не забула вона чого-небудь важливого. Запитайте її, чи не передавав вчитель прохань або розпоряджень батькам. Через деякий час дитина привчиться сумлінніше ставитись до своїх обов'язків і стане більш зібраною. 

 Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без застережень: „Дивись, поводь себе гарно!", „Щоб не було поганих оцінок" та таке інше. У дитини попереду - важка праця.
 
 Забудьте фразу „Що ти сьогодні отримав?!", а краще запитайте: „Про що нове ти сьогодні дізнався?". Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй можливість розслабитись (згадайте, як вам буває важко після напруженого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте. 

 Після закінчення занять дайте дитині відпочити. Обід ? зручний момент для цього. Школяр може розповісти про свій робочий день і у такий спосіб звільнитися від психологічного напруження.

 Якщо дитина замкнулась у собі, щось її турбує, не вимагайте пояснень, нехай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже. 

 Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

 Після школи не змушуйте дитину одразу сідати за виконання завдань, необхідно 1,5 години відпочити. Найоптимальніший час для виконання завдань - з 15 до 17 години. 

 Пам'ятайте, що телевізор - ворог № 1 успішного навчання. Не потрібно вмикати його раніше, ніж усі завдання будуть виконані. Якщо дитина дивиться телевізор під час денного відпочинку, то їй буде важко зосередитись. Бажано дозволяти дивитися тільки дитячі передачі.
 
 На початку навчального року корисно контролювати, як дитина виконує домашні завдання. Перевіряйте, чи правильно вона зрозуміла пройдений матеріал, попросіть її прочитати вголос. У І і II чверті краще це робити щовечора, а в II півріччі контроль можна зменшити до 2-3 разів на тиждень. 

 Перевіряти не значить „робити замість" ? ніколи не підказуйте дитині готових рішень. Обов'язково перевірте, щоб те, що потрібно було вивчити напам'ять, було вивчено добре: точність виконання завдань ? важлива умова успішного навчання. Потрібно також впевнитись, що дитина може застосувати набуті знання на практиці. Для цього їй треба запропонувати виконати кілька вправ. 


 Не треба навантажувати дитину позашкільною діяльністю з самого початку навчального року. Спорт і заняття в гуртках, звичайно, корисні для загального розвитку, але спочатку впевніться, що у дитини истачить сил і часу. Початок навчального року ? період стресу, і перевантаження можуть тільки нашкодити.

Немає коментарів:

Дописати коментар